Sunuş

"Zor günlerden geçiyoruz"

Yener Aydın (EE'76)

Maraton

8 Kasım’da bir günde dünyayı koşuyoruz

ODTÜMİST'den Haberler

ODTÜ Rektörüne

ODTÜMİST'den Haberler

Ulus ODTÜ Park

Ekonomi

Genç İşsizliği, İstihdam ve Lir Kuşları

Ali Rıza Güngen (ADM’03)

Uzaktan Eğitim

“Müzik değişince dans da değişir”

Prof. Dr. Soner Yıldırım

Anma

Prof. Dr. Ayten Coşkunoğlu Bear’ın Ardından

Prof. Dr. Gölge Seferoğlu

Anma

ODTÜ bir çınarını daha yitirdi

Prof. Dr. M.Volkan Atalay (EE'87)

Anma

Fahri Doğu........

Yaşar Morpınar (CHE’78)

bi' Dünya ODTÜ'LÜ

Tüm dünyadaki ODTÜ’lüler buluştu

Kitap

Hikayesini Arayan Gelecek

Bekir Ağırdır (MAN'79)

Edebiyat

Pascual Duarte ve Ailesi

Nükhet Tüzüner Tuncay

Edebiyat

Mürşid’in katmerli hikayesi

Müjde Alganer (MAN’93)

Fotoğraf Çalışma Grubu

Karantinayı kitaplaştırmak…

FÇG – Karantina Projesi Ekibi

Felsefe

Korona Günlerinde Felsefeye Devam

Gezi

Ilgaz’ın eteklerinde bir doğa ve kültür vahası

Gülsen Kırbaş

Mentorluk

Yeni bir başlangıç yapıyoruz

Burstan Haberler

Destekçilerimiz

ODTÜMİST'den Haberler

Söyleşi-Gezi-Etkinlik

Burstan Haberler

Salgın döneminde burs faaliyetlerimiz

Necmettin Oktay (76/OR-STAT)

Burstan Haberler

Burs İstatistikleri 2015-20

ODTÜMİST'den Haberler

Ulus ODTÜ Park


Bilindiği gibi pandemi nedeniyle Dernek Genel Kurulumuz yapılamamış ve var olan yönetim kurulunun çalışma süresi uzamıştır. Yönetim kurulumuz bu olağanüstü günlerde Dernek merkezinin boşaltılması, eşyaların Ulus’ta muhafaza altına alınması, dernek etkinliklerine sanal ortamda devam edilmesi, kısa çalışma ödeneğinden yararlanılması, sanal ortamda tüm derneklerin ve yurt dışı temsilciliklerin katılımı ile mezunlar günü düzenlenmesi (Bi Dünya ODTÜ’lü), ULUS ODTÜ PARK’ın onarılması gibi bir derneğin yaşamı boyunca ilk defa, hatta belki de sadece tek sefer alınacak kararlar almıştır.


Pandemi dönemi boyunca Dernek faaliyetlerini sürdürebileceğimiz yegane yer olabilecek olan, bu dönem sonunda da yine hep birlikte etkinliklerimize burada devam edip etmeyeceğimize karar vereceğimiz bu tesislerin bazı bölgeleri metruk ve kullanılamaz durumdaydı.

 

Eymir Kültür Vakfı ile birlikte buranın üyelerce ve mezunlarımızca kullanılabilir bir hale getirilmesi için ortak bir çalışma yapılmasına karar verildi ve bu çalışmaların yürütülmesi için ortak bir Tesis Komitesi kuruldu.


Öncelikle kırık olan korkulukların ve yer döşemelerinin sökülüp yenilenerek onarılması gerekiyordu. Tesis komitesi bir keşif yaparak ve alınan teklifleri değerlendirerek bu işlerin yapılması için bir yüklenici ile anlaştı. ODTÜMİST olarak EKV ile onarım masraflarının ortak olarak paylaşılmasına ve bunun üyelerimizin bağışlarıyla karşılanmasına karar verildi.


Planlanan onarımlar Ağustos ayı sonuna doğru sonlandırılarak ULUS ODTÜ PARK tüm üyelerimizin ve ODTÜ mezunlarının kullanımına açıldı.


Aynı zamanda, aynı yerde, aynı kişiler tarafından kurulmuş olan Vakıf ve Derneğin yıllar sonra aynı mekanda ortak etkinlikler yapacak olması sevindiricidir.


Pandemi nedeniyle uzun süre evlerde, kapalı yerlerde kalmak zorunda olduğumuz günlerden sonra nefes alabileceğiniz, sıcak ve soğuk içecekler eşliğinde tostunuzu yiyebileceğiniz boğaz manzaralı, yeşillikler içindeki –açık ve kapalı alanları sosyal mesafeyi koruyabileceğimiz genişlikteki- bu tesisimize sizleri bekliyoruz. Tesisimiz haftanın her günü 10:00- 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

 

Adres: Ulus ODTÜPARK - Ulus Mahallesi, Adnan Saygun Caddesi, Budak Sok. No:17 Ulus - Beşiktaş, İstanbul