Sunuş

"Zor günlerden geçiyoruz"

Yener Aydın (EE'76)

Maraton

8 Kasım’da bir günde dünyayı koşuyoruz

ODTÜMİST'den Haberler

ODTÜ Rektörüne

ODTÜMİST'den Haberler

Ulus ODTÜ Park

Ekonomi

Genç İşsizliği, İstihdam ve Lir Kuşları

Ali Rıza Güngen (ADM’03)

Uzaktan Eğitim

“Müzik değişince dans da değişir”

Prof. Dr. Soner Yıldırım

Anma

Prof. Dr. Ayten Coşkunoğlu Bear’ın Ardından

Prof. Dr. Gölge Seferoğlu

Anma

ODTÜ bir çınarını daha yitirdi

Prof. Dr. M.Volkan Atalay (EE'87)

Anma

Fahri Doğu........

Yaşar Morpınar (CHE’78)

bi' Dünya ODTÜ'LÜ

Tüm dünyadaki ODTÜ’lüler buluştu

Kitap

Hikayesini Arayan Gelecek

Bekir Ağırdır (MAN'79)

Edebiyat

Pascual Duarte ve Ailesi

Nükhet Tüzüner Tuncay

Edebiyat

Mürşid’in katmerli hikayesi

Müjde Alganer (MAN’93)

Fotoğraf Çalışma Grubu

Karantinayı kitaplaştırmak…

FÇG – Karantina Projesi Ekibi

Felsefe

Korona Günlerinde Felsefeye Devam

Gezi

Ilgaz’ın eteklerinde bir doğa ve kültür vahası

Gülsen Kırbaş

Mentorluk

Yeni bir başlangıç yapıyoruz

Burstan Haberler

Destekçilerimiz

ODTÜMİST'den Haberler

Söyleşi-Gezi-Etkinlik

Burstan Haberler

Salgın döneminde burs faaliyetlerimiz

Necmettin Oktay (76/OR-STAT)

Burstan Haberler

Burs İstatistikleri 2015-20

bi' Dünya ODTÜ'LÜ

Tüm dünyadaki ODTÜ’lüler buluştu


Geçtiğimiz Haziran ayında yapılması planlanmış ancak pandemi nedeniyle iptal edilmiş olan ODTÜ Mezunlar Günü, ODTÜ Mezunları Derneklerinin önayak olması ile, ODTÜ mezunu bir girişimci grubu tarafından oluşturulan sanal etkinlik platformu Deal Room’un olanaklarıyla bir "uzaktan buluşma" olarak gerçekleşti. Türkiye’nin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki mezunlarımız; dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Mezunlarımız Sanal platform üzerinde 28 paralel oturum, 50’den fazla bölüm toplantısı ve çok sayıda bire bir görüşmede bir araya geldi. Uzaktan buluşmalardan elde edilen gelir ise üniversitemiz burs fonuna bağış olarak aktarıldı.

 

Her yıl geleneksel olarak Haziran ayı sonunda gerçekleştirilen ODTÜ Mezunlar Günü bu yıl pandemi önlemleri kapsamında iptal edildi. Ancak ODTÜ mezunları dernekleri ortak inisiyatifle, sanal ortamda da olsa  buluşmaları  gerçekleştirmeye  karar verdi ve günümüz sanal iletişim olanaklarının imkan vermesi ile 27 Haziran 2020’de dünyanın dört bir yanından mezunların katılımıyla gerçekleştirildi. Bunun yanında, platform içerisinde görüntülü olarak yapılan toplantılarda birbirlerini görebilen katılımcılar sunumları/konuşmacıları takip etmenin yanı sıra, arkadaşları ile sanal ortamda hasret giderdiler; ayrıca, yeni tanışmalarla, yeni arkadaşlıkların da tohumları atıldı, gün boyu birebir tanışma toplantıları gerçekleştirdiler.  

 

Bi’ Dünya ODTÜ’LÜ 2020” ismiyle hayata geçen buluşmaya, bürokrasi, basın, akademi, özel sektör, kamu ve girişimcilik dünyasından toplam 91’i konuşmacı olmak üzere 1.000’e yakın mezunumuz katıldı.

 

Sanal etkinlik platformu Deal Room’da gerçekleşen ve sınırsız katılıma imkan veren buluşmada Yeni Türkü, Cenk Güray, Fatih Acun gibi ODTÜ’lü sanatçıların video kayıtları ile bir de sanal mini konser gerçekleştirildi.

 

Dünyada bir ilk oldu, geliri ODTÜ öğrencilerine burs oldu!

 

Dünyanın en büyük mezun buluşması olarak da tarihe geçen buluşma, aynı zamanda Burs Fonu için ilave bir kaynak yaratma üzerine tasarlandı. Buluşmadan elde edilen kayıt geliri ile, toplam 20 öğrencinin yaklaşık bir yıllık eğitim bursu yaratılmış oldu. Buluşma etkinliğine gerek konuşmacı olarak gerekse sadece kayıt olma yolu ile destek veren tüm mezunlarımıza mezun dernekleri adına teşekkür ediyoruz.

 

-----

Buluşma programına buradan ulaşabilirsiniz.