Sunuş

Tayfur Cinemre Anısına

Uğur Ayken (ME'76) Yayın Kurulu Üyesi

Anı

Teşekkür mektubu

Tayfur Cinemre (ME'78)

Anı

Babam Tayfur Cinemre için

Cihan Cinemre

Anı

Yoldaşlık ile Beyefendiliğin birleştiği bir kişilik

Bora Işık

Anı

Menzile varamayanların öyküsü...

Ertan Günçiner

Anı

Yoldaşım Tayfur

Ahmet Tuncer Sümer

Anı

Motosiklet hikayesi

Esma Karaca

Anı

Anısına saygı ve sevgiyle...

Cem Tüzün (IE'88)

Anı

Mühendis Tayfur

Seçkin Nuzumlalı (ME'78)

Anı

Tayfur Cinemre için

Cem Sarvan (MINE'89)

Anı

’68 den ’78 e ODTÜ

Tayfur Cinemre (ME ’78)

Anı

Sevgili Tayfur...

Fotoğraf Çalışma Grubu

Anı

Sevgili Tayfur...

Fotoğraf Çalışma Grubu

ODTÜMİST bünyesindeki Fotoğraf Çalışma Grubu üyelerinin Bodrum'da açtığı fotoğraf sergisinde, grup üyelerinden Tayfur Cinemre için de bir köşe oluşturuldu. Tayfur Cinemre'nin çektiği iki fotoğraf ile aşağıdaki yazı da bu köşede sergilendi.

 

......

 

ODTÜ'ye 1968'de girip 78'de Makine Mühendisi olarak çıkarken; geride Türkiye'nin en önemli dönemine kalıcı izler bırakan bir devrimci, doğa aşığı, nerede olursa olsun her türlü eylemde yer alabilen bir hümanist, edebiyatı ve fotoğrafı bütün keyiflendiği anlarda kullanabilen dağlara tutkun bir güzel adam.

 

Onun beklenmedik vedasıyla yaşadığımız durumu, yine onun hüzne dair sözleriyle tanımlamak en doğrusu olacak: "Hüzün; aslında bir 'ardından bakma'dır yaşanana. Yaşananın tortusuna. Yaşanmışlık üstüne bir yoğunlaşma ve onun belli-belirsiz değerlendirilmesidir. Kaçırılanlar, yanlışlıklar, acılar, çaresizlikler ve geçip giden zamanın bir daha geri gelmeyeceği. Bir pişmanlık ya da melankoli değildir hüzün. Tutku, kızgınlık, nefret, öfke, coşku da yoktur hüzünde. Hüzün, geçmiş bir zaman diliminin, dingin bir tatla değerlendirilmesidir." diye anlattığı hüzün onun fotoğraflarının da gizli öznesiydi.

 

Herşeyinle, anılarınla, yaşattıklarınla ve hüznünle bize hoşçakal derken bile hepimize birden sarılabilen sevgili Tayfur, bu sergide olduğu gibi hep bizimle olmaya devam edeceksin can arkadaşımız....